5 nippi, kuidas muuta igapäevased valikud keskkonnasõbralikumaks

Kindlasti arvavad paljud inimesed, et keskkonnasäästlik eluviis on keeruline, ebamugav ning sellele kulub palju raha. Tegelikult on aga võimalik teha mitmeid lihtsaid ja rahakotisõbralikke muutusi oma igapäevaelus, mille abil oma süsiniku jalajälge oluliselt vähendada. Järgnevalt toome välja mõned lihtsad soovitused.

 

1. Looduslikud kodupuhastusvahendid

Ei tasu alahinnata looduslike toodete efektiivsust, sageli puhastavad need veel pareminigi kui ohtlikke kemikaale sisaldavad vahendid. Esmajärjekorras vaheta näiteks välja oma pesupulber, nõudepesuvahend ja pindade puhastusvahend.

2. Korduvkasutatavad poekotid 

Riidest kotid sobivad shoppamiseks nii toidupoes kui igal pool mujal. Lisaks keskkonna säästmisele on need ka sageli vastupidavamad kui plastikkotid.

3. Bambusest hambahari

Bambusest hambaharjade käepide (ja sageli ka pakend) on biolagunevad. Peale selle on bambus ka väga kiiresti kasvav taim, mis vaja palju hoolt ega nõua pestitsiide ega väetist.

4. Korduvkasutatav veepudel

Nii vähendad oluliselt  plastiku tarbimist. Pista oma isiklik veepudel alati kotti, kui kodust lahkud.

5. Puuvillane köögirätik

Igapäevaste köögitoimingute juures on vaja käsi kuivatada mitu korda päevas. Sa ei pea paberrätikute kasutamist lõpetama täielikult, kuid proovi siiski kasutada nii palju kui võimalik tavalist puuvillast köögirätikut.

 

 

Jäta kommentaar